W Sejmie jest uchwała ws. kryzysu klimatycznego i terminu neutralności dla klimatu. Młodzież wzywa polityków do spełnienia ich postulatu

2104
0
Podziel się:
Młodzieżowy Strajk Klimatyczny Henryk Kowalczyk

W czwartek do Sejmu trafił projekt uchwały, którą posłowie mieliby wyznaczyć kurs kraju wobec problemu zmian klimatycznych. Młodzieżowy Strajk Klimatyczny wzywa, by politycy spełnili jeden z jej postulatów.

Projekt, o którym mowa został złożony wspólnie przez posłanki i posłów z Partii Zielonych oraz resztę Koalicji Obywatelskiej. Dokument zakłada, że Sejm przyzna, że znajdujemy się w sytuacji kryzysu klimatycznego oraz wyznaczy kierunek działań: neutralność klimatyczną do roku 2040.

Czytaj także: Politycy odpowiedzieli na postulaty klimatyczne młodzieży. Kto za, a kto przeciw?

Idea ta wpisuje się w postulaty działającego w Polsce Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.

„Oficjalne ogłoszenie stanu kryzysu klimatycznego jest niezbędne, aby ludzie zyskali świadomość tego, jak duży stanowi ona problem. Nasz postulat, który podpisały najbardziej istotne partie polityczne, stał się złożonym dzisiaj projektem uchwały ogłaszającej stan kryzysu klimatycznego. Zakłada on również osiągnięcie neutralności energetycznej do 2040 roku” – napisano na profilu facebookowym ruchu.

Więcej na temat stanowiska MSK, a także samej uchwały, poinformujemy w poniedziałek.

 

Źródła: Zieloni, MSK

Zdjęcie: MSK

Podziel się: