Udostępnij

W Wielkiej Brytanii zaczęto organizować lekcje edukacji seksualnej dla właścicieli kotów

24.06.2020

Stowarzyszenie Blue Cross z brytyjskiego Oxfordshire rozpoczyna kampanię edukacji seksualnej dla właścicieli kotów. Liczy, że dzięki temu do prowadzonego przez nie schroniska będzie trafiać mniej kotów. W kampanię zaangażowały się gwiazdy angielskiej telewizji.

Kampania będzie się nazywać „Sex Edu-Cat-ion” i jej celem ma być uczenie właścicieli kotów o zwyczajach seksualnych tych zwierząt. Efekt, na który liczą organizatorzy, to zmniejszenie liczby niechcianych ciąż u kotek.

Pomysł jest odpowiedzią na brak wiedzy dotyczący podstawowych kwestii, który u właścicieli kotów, zauważyli pracownicy stowarzyszenia. Będą więc uczyć między innymi o tym, że w ciąże mogą zajść już bardzo młode kotki i tak długo, jak zwierzęta nie są wysterylizowane, nie należy wypuszczać ich z domu. Szczególnie w miesiącach letnich, kiedy trwa kocia ruja.

Blue Cross zwraca uwagę, że w tym roku problem niechcianych kocich ciąż jest szczególnie duży, bo związana z koronawirusem kwarantanna spowodowała, że wiele osób nie mogło wysterylizować młodych kotów.

„Wiele kotów, które trafiło do nowych domów, nie zostało wysterylizowanych. Teraz nasze małe kulki futra mogą zmienić się w owładniętych seksualną obsesją nastolatków, szybciej niż myślicie” – mówił Asa Butterfield, który występuje w serialu Netfliksa „Sex Education” i ma być jedną z twarzy kampanii.

Kampania rozpocznie się wkrótce.

Zdjęcie: Alena Ozerova/Shutterstock

Autor

Tomasz Borejza

Dziennikarz naukowy. Członek European Federation For Science Journalism. Publikował w Tygodniku Przegląd, Przekroju, Onet.pl, Coolturze, a także w gazetach lokalnych i branżowych. Bloguje na Krowoderska.pl.

Udostępnij

Zobacz także

Wspierają nas

Partner portalu

Joanna Urbaniec

Dziennikarka, fotografik, działaczka społeczna. Od 2010 związana z grupą medialną Polska Press, publikuje m.in. w Gazecie Krakowskiej i Dzienniku Polskim. Absolwentka Krakowskiej Szkoła Filmowej, laureatka nagród filmowych, dwukrotnie wyróżniona nagrodą Dziennikarz Małopolski.

Przemysław Błaszczyk

Dziennikarz i reporter z 15-letnim doświadczeniem. Obecnie reporter radia RMF MAXX specjalizujący się w tematach miejskich i lokalnych. Od kilku lat aktywnie angażujący się także w tematykę ochrony środowiska.

Hubert Bułgajewski

Ekspert ds. zmian klimatu, specjalizujący się dziedzinie problematyki regionu arktycznego. Współpracował z redakcjami „Ziemia na rozdrożu” i „Nauka o klimacie”. Autor wielu tekstów poświęconych problemom środowiskowym na świecie i globalnemu ociepleniu. Od 2013 roku prowadzi bloga pt. ” Arktyczny Lód”, na którym znajdują się raporty poświęcone zmianom zachodzącym w Arktyce.

Jacek Baraniak

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Ochrony Środowiska jako specjalista ds. ekologii i ochrony szaty roślinnej. Członek Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot i Klubu Przyrodników oraz administrator grupy facebookowej Antropogeniczne zmiany klimatu i środowiska naturalnego i prowadzący blog „Klimat Ziemi”.

Martyna Jabłońska

Koordynatorka projektu, specjalistka Google Ads. Zajmuje się administacyjną stroną organizacji, współpracą pomiędzy organizacjami, grantami, tłumaczeniami, reklamą.

Przemysław Ćwik

Dziennikarz, autor, redaktor. Pisze przede wszystkim o zdrowiu. Publikował m.in. w Onet.pl i Coolturze.

Karolina Gawlik

Dziennikarka i trenerka komunikacji, publikowała m.in. w Onecie i „Gazecie Krakowskiej”. W tekstach i filmach opowiada o Ziemi i jej mieszkańcach. Autorka krótkiego dokumentu „Świat do naprawy”, cyklu na YT „Można Inaczej” i Kręgów Pieśni „Cztery Żywioły”. Łączy naukowe i duchowe podejście do zagadnień kryzysu klimatycznego.

Jakub Jędrak

Członek Polskiego Alarmu Smogowego i Warszawy Bez Smogu. Z wykształcenia fizyk, zajmuje się przede wszystkim popularyzacją wiedzy na temat wpływu zanieczyszczeń powietrza na zdrowie ludzkie.

Klaudia Urban

Z wykształcenia mgr ochrony środowiska. Od 2020 r. redaktor Odpowiedzialnego Inwestora, dla którego pisze głównie o energetyce, górnictwie, zielonych inwestycjach i gospodarce odpadami. Zainteresowania: szeroko pojęta ochrona przyrody; prywatnie wielbicielka Wrocławia, filmów wojennych, literatury i poezji.

Maciej Fijak

Redaktor naczelny SmogLabu. Z portalem związany od 2021 r. Autor kilkuset artykułów, krakus, działacz społeczny. Pisze o zrównoważonych miastach, zaangażowanym społeczeństwie i ekologii.

Sebastian Medoń

Z wykształcenia socjolog. Interesuje się klimatem, powietrzem i energetyką – widzianymi z różnych perspektyw. Dla SmogLabu śledzi bieżące wydarzenia, przede wszystkim ze świata nauki.

Tomasz Borejza

Zastępca redaktora naczelnego SmogLabu. Dziennikarz naukowy. Wcześniej/czasami także m.in. w: Onet.pl, Przekroju, Tygodniku Przegląd, Coolturze, prasie lokalnej oraz branżowej.