Wasteless Land to hackathon skierowany do uczniów szkół średnich, którzy chcą wykorzystać swoją kreatywność do rozwiązywania problemu związanego z nadprodukcją odpadów i jednorazowych przedmiotów.
WASTELESS LAND to hackathon, czyli maraton innowacji. Tym razem umiejętność programowania nie jest konieczna, wystarczy otwarta głowa, kreatywność oraz odwaga do zmierzenia się z zadaniem.
“Odpady i jednorazowe przedmioty to olbrzymi problem, z którym zmaga się środowisko naturalne. Już teraz niezrównoważona gospodarka odpadami wywołuje bardzo dużą presję na otoczenie. Problem ten tylko z roku na rok się powiększa. Postanowiliśmy wykorzystać sprawdzoną formułę hackathonu do przekazania uczniom szkół średnich zarówno wiedzy o problemach ekologicznych, jak również sposobach ich rozwiązania. To w końcu przecież na obecnych młodych dorosłych i nastolatków spadnie ciężar skutków lat nadmiernej eksploatacji zasobów ziemi. ” – mówi Kamila Knap, pomysłodawczyni hackathonu i współzałożycielka Fundacji onEarth.
Czytaj także: W Mediolanie nie wyrzucają jedzenia. Dostali „ekologicznego Nobla”
Wsparciem dla uczestników będą mentorzy. Specjaliści w dziedzinach takich jak ochrona środowiska, zero waste, design thinking, zarządzanie projektami oraz lokalni aktywiści przeprowadzą dla Uczestników warsztaty, ale będą również dostępni do konsultacji z zespołami.
Zadaniem uczestników jest stworzenie projektu, który w kreatywny sposób pomoże ograniczyć ilość powstających odpadów lub umożliwi ich ponowne wykorzystanie w duchu gospodarki o obiegu zamkniętym.
Do udziału w hackathonie można się zgłaszać indywidualnie oraz w zespołach do 5 osób do dnia 1 listopada 2021.
Dla najlepszych rozwiązań przewidziano nagrody i wyróżnienia w formie voucherów o łącznej wartości niemal 5 tys. PLN!
Partnerem głównym wydarzenia jest Miasto Kraków. Parterem wspierającym jest Hubraum.
Więcej na stronie Fundacji onEarth.
Źródło: Informacja prasowa. Fot. Shutterstock.