Wymiana pieca we Wrocławiu jeszcze łatwiejsza. Ruszyły mobilne punkty pomocy

Podziel się:
punkty pomocy piece wrocław

W ten weekend na wrocławskim Oporowie wystartował pierwszy mobilny punkt akcji “Zmień piec”. Na mieszkańców czekają w nim aktywiści Dolnośląskiego Alarmu Smogowego, którzy podpowiedzą, jak uzyskać środki z różnych programów pomocy finansowej, a także jak je połączyć z innymi dotacjami.

Przedstawiciele alarmu odwiedzą te osiedla we Wrocławiu, gdzie jest najwięcej “kopicuchów”. Mobilny punkt pojawi się także pod supermarketami i kościołami. W ten weekend doradcy pracują na Oporowie do godz. 15.

– Wiemy, że smog jest zagrożeniem i wiemy, że wiele osób potrzebuje wsparcia finansowego, dlatego ważna jest pomoc w wyborze programu (…) To nie tylko kwestia likwidacji pieców, ale również tego, w jakie rozwiązania technologiczne pójść: może pompa ciepła, może fotowoltaika, czyli energia słoneczna – wylicza Krzysztof Smolnicki, lider Dolnośląskiego Alarmu Smogowego.

#ZmieńPiec na Oporowie

Alarm dla Oporowa ? czas na zmianę pieca ‼ Jutro startuje nasz pierwszy Mobilny punkt akcji "Zmień piec" na Oporowie! W sobotę i niedzielę możecie się z nami spotkać w otwartej przestrzeni i zapytać, jak uzyskać środki z miejskich programów #KawkaPLUS i #TermoKAWKA lub Lokalnego Programu Osłonowego, a także jak połączyć je z innymi dotacjami, np. z programu #CzystePowietrze. A do tego wszystkiego możecie razem z nami wykonać symulację audytu energetycznego w kalkulatorze #EKODom i dowiedzieć się, dlaczego likwidacja pieca jest korzystna nie tylko dla zdrowia, ale i domowego budżetu. Zapraszamy!Fundacja EkoRozwoju Zmień piec Rada Osiedla Oporów Wrocławskie Osiedle Oporów Wrocławskie Osiedle Oporów Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk Wiceprezydent Wrocławia Adam Zawada Wiceprezydent Wrocławia Sebastian Lorenc

Opublikowany przez Dolnośląski Alarm Smogowy Piątek, 28 sierpnia 2020

Doradcy pomogą również w obsłudze specjalnych kalkulatorów energetycznych, które także służą w wyborze optymalnego rozwiązania dla konkretnego mieszkania, czy domu. – Jeśli czegoś nie będziemy wiedzieć, to powiemy wam, kto to wie albo znajdziemy dla was te odpowiedzi – zapewnia Smolnicki.

Mobilny punkt akcji "Zmień piec" na Oporowie! rozstawiony dziś na skrzyżowaniu Jordanowskiej i Solskiego. Służymy radą i pomocą do godziny 15:00. Zapraszamy!Zmień piec Rada Osiedla Oporów

Opublikowany przez Dolnośląski Alarm Smogowy Sobota, 29 sierpnia 2020

Środki, o których mówią aktywiści, pochodzą np. z miejskich programów Kawka PLUS i Termo KAWKA lub Lokalnego Programu Osłonowego, które można połączyć z innymi dotacjami, m.in.z rządowego programu Czyste Powietrze.

Czytaj także: Krzysztof Smolnicki: Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym spadaniem

__

Źródło i zdjęcie: Dolnośląski Alarm Smogowy

Podziel się: