Zamontowali kolce na drzewach, żeby ptaki nie brudziły samochodów

1425
0
Podziel się:
Kolce Gołębie Drzewa

Brytyjskie sieci społecznościowe, a za nimi media – w tym te najważniejsze jak np. BBC i The Guardian – obiegły ostatnio zdjęcia z Bristolu. Na tych widać kolce, które mieszkańcy zamożnej dzielnicy willowej zamontowali na drzewach, by ptaki nie brudziły im aut.

Temat trafił do portali internetowych i telewizji za sprawą Jennifer Garrett, która na Twitterze pokazała zdjęcie drzewa z kolcami. Napisała przy tym: „Nasza wojna z dzikim życiem. Ptakom nie wolno siedzieć na drzewach”.

Wpis stał się viralem. A to zapewniło mu zainteresowanie dziennikarzy. Ci ustalili, że kolce zamontowała firma zarządzająca kilkoma okolicznymi budynkami. Administrator wyjaśnił, że kolce zostały założone, ponieważ na drzewach przesiadywały gołębie i brudziły parkujące w tym miejscu samochody oraz chodnik. To drugie – przekonywał – powodowało zagrożenie dla zdrowia mieszkańców, w tym szczególnie dzieci. Wynikało ono z tego, że odchody ptaków były wnoszone do domów na butach.

Dodawano, że na taką metodę zdecydowano się po latach prób z innymi rozwiązaniami, ponieważ zalecono ją jako najbardziej „humanitarną”.

Większość komentujących nie kryła oburzenia.

Zdarzali się jednak i tacy, którym rozwiązanie przypadło do gustu.

Fot. Jennifer Garret/Twitter.

Tagiptaki
Podziel się: