„Zderzenie z klimatem”. Akcja klimatycznych rebeliantów z XR Polska [+18]

Podziel się:
Extinction Rebellion Polska XR Polska

W ramach międzynarodowego „tygodnia rebelii” – którego częścią jest londyński protest, o którym pisaliśmy tutaj – działają także polscy aktywiści. Grupa Extinction Rebellion Polska zorganizowała w czwartek happening „Zderzenie z klimatem”.

Akcja odbyła się w czwartek 18 kwietnia pod warszawską elektrociepłownią Siekierki.

W ramach happeningu w sposób symboliczny porównano kolizję samochodową, kojarzoną z krwawymi obrazami, z nieuniknioną kolizją, do której dojdzie – zdaniem aktywistów – jeśli w porę nie podejmiemy działań mających na celu ochronę klimatu.

„Mamy niewielką szansę, aby odwrócić obecny kurs na zagładę, ale jeśli ma się to wydarzyć, potrzebujemy sprawić, aby społeczeństwo poznało prawdę, a prawda jest taka, że zmiany klimatu, które zapoczątkowaliśmy są zabójcze. Wydaje mi się jednak, że aby ludzie to zrozumieli, muszą zobaczyć krwawe skutki tych zmian. W związku z tym, może właśnie pokazanie istoty brutalności, makabrycznych obrazów, ma szansę zwrócić ich uwagę i w ten sposób trafić z komunikatem do szerszego grona odbiorców… Ponieważ po cichu, wciąż mam nadzieję, że wciąż mamy szansę to naprawić ” – wyjaśnia Jeremiah, jeden z aktywistów Extinction Rebellion Polska.

Pełną fotorelację z happeningu „Zderzenie z klimatem” obejrzeć można w mediach społecznościowych XR Polska:

W ramach Międzynarodowego Tygodnia Rebelii, aktywiści Extinction Rebellion Polska podjęli się przeprowadzenia happeningu…

Opublikowany przez Extinction Rebellion Polska Piątek, 19 kwietnia 2019

 

Źródło i zdjęcie: Extinction Rebellion Polska

Podziel się: