COP24 RPO Bodnar spotkanie z mieszkańcami

COP24: RPO spotka się z mieszkańcami miast, którym doskwiera przemysł

W piątek 7 grudnia, w ramach szczytu COP24, Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar spotka się z mieszkańcami miast, którym doskwiera sąsiedztwo zakładów przemysłowych. Będą to mieszkańcy Chełmka, Gdańska, Krakowa, Łazisk Górnych, Mielca, Oświęcimia, Skawiny, Szczecinka i Żar.

W komunikacie wydanym przez Skawiński Alarm Smogowy czytamy:

“Uczestnicy przedstawią wstrząsające fakty na temat toksycznych emisji z zakładów, które – jak zostało to już dowiedzione przez uczestników koalicji – nie podlegają żadnej efektywnej kontroli w zakresie emitowanych zanieczyszczeń. Opowiemy, jak istniejąca tylko teoretycznie Inspekcja Ochrony Środowiska w Polsce wciąż kontroluje jedynie dokumenty, odmawiając bądź uchylając się od skutecznych działań.

 

Uczestnicy maja nadzieję, że Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Bodnar, podejmie zdecydowane działania, zmierzające do wymuszenia natychmiastowej hermetyzacji uciążliwych zakładów oraz powołania prawdziwej, skutecznej Inspekcji Ochrony Środowiska w Polsce”.

 

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12.00 w Oddziale Miejskim WOPR (ul. Cicha 10) w Katowicach.

O lokalnych zmaganiach z problemem zanieczyszczeń powietrza i niedziałającym państwem, można przeczytać w cyklu tekstów dotyczącym zmagań członków koalicji.

Źródło: Skawiński Alarm Smogowy

Zdjęcie: SAS

[Post edytowany. Usunięto z niego nieprawidłowo podaną informację.]

2 komentarze(y)

  1. Mógłby się jeszcze spotkać z mieszkańcami miast i wsi trutych przez innych mieszkańców.

  2. A, może spotkałby się z mieszkańcami naszego kraju, z tymi mieszkańcami,którzy trują innych mieszkańców. Uświadomił by jaki koszmar przeżywają zatruwani przez nich Sąsiedzi Polacy.

Dodaj komentarz