Deklaracja wsparcia dla Skawińskiego Alarmu Smogowego. „Postulaty stron nie cieszą się równą sympatią władz gminy?”

1340
0
Podziel się:
skawina/Shutterstock

Na stronie Krakowskiego Alarmu Smogowego został opublikowany list skierowany do władz Skawiny, w którym lider alarmu smogowego Andrzej Guła deklaruje wsparcie dla działań tamtejszego alarmu smogowego, a także zaniepokojenie tym, że władze miasta i gminy podjęły działania, które są sprzeczne z deklaracjami składanymi stronie społecznej. 

Zaniepokojenie – zwraca uwagę – budzi także to, że gmina na swoich stronach publikuje oświadczenia zakładu, który jest przez mieszkańców uważany za uciążliwy, a im samym nie daje takiej szansy. „Przy czym chodzi nie tylko o fakt jego publikacji, ale to, że na podobną uprzejmość ze strony urzędu nie może liczyć strona społeczna, kiedy zwraca uwagę na uciążliwości związane z działaniem zakładu Valeo. Zwracamy więc uwagę, że takie podejście do sprawy sugeruje między innymi, iż postulaty jednej i drugiej strony nie cieszą się równą uwagą oraz sympatią władz gminy. Chcemy jednak wierzyć, że chodzi tutaj nie o przedkładanie interesów prywatnej korporacji ponad zdrowie mieszkańców Skawiny, ale po prostu o błąd.” napisał.

Dodając jeszcze:

„Dlatego – wyrażając zdecydowane wsparcie dla Skawińskiego Alarmu Smogowego – mamy nadzieję, że władze gminy zapanują nad sytuacją i, jak miało to wcześniej miejsce, podejmą wspólnie z SAS działania dla ochrony zdrowia mieszkańców Skawiny.

Również w staraniach na rzecz koniecznej hermetyzacji zakładów przemysłowych na terenie miasta. Wyrażamy szczere pragnienie, by po raz kolejny działania podjęte w Skawinie stały się modelem dla innych gmin i miast, których mieszkańcy i włodarze zabiegają o społeczną odpowiedzialność biznesu i o zrównoważony rozwój, łączący interes gospodarczy i społeczny.”

Cały list znajdziecie na stronie Krakowskiego Alarmu Smogowego.

Podziel się: