W Tychach będą produkowane elektryczne auta. Pierwsze opuszczą zakłady Fiata w 2022 r.

1520
0
Podziel się:
Tychy samochody elektryczne

Już w przyszłym roku w zakładach FCA w Tychach ruszy produkcja nowych modeli samochodów: Fiata, Alfy Romeo i Jeepa. Dzięki zapowiedzianym inwestycjom w śląskiej fabryce powstawać będą także pojazdy elektryczne.

Koncern Fiat Chrysler Automobiles poinformował o wielomilionowych inwestycjach w zakładach w Tychach. Dzięki nim od 2022 roku produkowane będą tam trzy nowe modele samochodów: Fiata, Alfy Romeo i Jeepa. Pojazdy dwóch ostatnich marek nigdy wcześniej nie powstawały w Polsce.

Największą zmianą będzie jednak uruchomienie produkcji samochodów elektrycznych, które znajdą się wśród zapowiedzianych modeli. Najprawdopodobniej będą to elektryki w klasie pojazdów B-SUV, która w ostatnich latach cieszy się dużą popularnością.

Czytaj także: Nowe ciężarówki tylko na prąd i wodór? Możliwe do 2040 roku, ale producenci stawiają warunki

Początkowy inwestycje w zakładach w Tychach mają wynieść ponad 750 milionów złotych, o czym na Twitterze poinformował wicepremier Jarosław Gowin. Jak podaje portal Green News, koncern FCA otrzyma przy tym ulgi podatkowe w ramach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Zakłady w Tychach zajmują powierzchnię 2,4 mln m2 i zatrudniają obecnie ok. 2600 osób. W 2018 roku wyprodukowano tam blisko 260 tys. pojazdów, głównie Fiatów, Abarthów i Lancii. Niedawno podjęta została decyzja o fuzji koncernów FCA i francuskiego PSA, które wkrótce zaczną funkcjonować pod nazwą Stellantis.

_

Zdjęcie: Shutterstock/Alessia Pierdomenico [zakłady we Włoszech]

Podziel się: