Grażyna Wolszczak wycofuje pozew przeciwko Warszawie. Ufa, że Trzaskowski będzie walczył ze smogiem

1673
4
Podziel się:

Aktorka była jedną z osób pozywających Skarb Państwa i Miasto Stołeczne Warszawa o smog. Podobne pozwy złożyli Katarzyna Ankudowicz, Mariusz Szczygieł, Zofia Czerwińska, Lesław Żurek i Jerzy Stuhr. Domagała się 5 tysięcy złotych odszkodowania, które miała przekazać na cele charytatywne (pisaliśmy o tym TUTAJ).

-Smog jest po prostu tak mocnym tematem, że nie wyobrażam sobie, żebym mogła się nie włączyć – mówiła Grażyna Wolszczak w rozmowie ze Smoglabem. Dodała, że nie boi się długiego procesu, a nawet porażki. Bo najważniejsze jest to, żeby władze, zarówno państwowe, jak i lokalne, zaktywizować w temacie smogu.

We wtorek prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, poinformował na Twitterze, że Wolszczak wycofuje pozew przeciwko stolicy. Będzie sądzić się jedynie ze Skarbem Państwa. Jutrzejsza rozprawa (o której pisaliśmy TUTAJ) jest więc nadal aktualna.

– Miasto już za poprzedniej ekipy wdrożyło mnóstwo dobrych projektów jeśli chodzi o walkę ze smogiem -tłumaczyła swoją decyzję Wolszczak w rozmowie z Gazetą.pl – Chodzi m.in. o transport miejski – nie tylko metro ale i np. autobusy elektryczne. W planach jest budowa 2 linii tramwajowych, przyłączanie do sieci miejskiej kolejnych budynków, dopłaty w wysokości 12 tys. zł. za pozbywanie się tzw. kopciuchów. Plany są fantastyczne i to, co do tej pory zrobiono również – zaznaczyła. Dodała także, że liczy na realizację wszystkich ambitnych planów władz Warszawy.

Pozwy pozostałych artystów zaangażowanych w akcję #pozywamsmog są niezmienione. Nie są Jeszcze znane daty ich rozpraw – sprawa Grażyny Wolszczak jest pierwszą, która trafiła na wokandę.

Zdjęcie: Flickr/Greenpeace. Licencja CC.

Podziel się: