Greta Thunberg: Inga to prawdziwa bohaterka, która jest niewyobrażalnie hejtowana. Wspierajcie ją

3676
3
Podziel się:
Greta Thunberg Inga to prawdziwa bohaterka, która jest niewyobrażalnie hejtowana. Wspierajcie ją

Greta Thunberg – znana jako inicjatorka szkolnych strajków dla klimatu – wyraziła wsparcie dla Ingi Zasowskiej, organizatorki podobnego protestu pod sejmem. Wakacyjny strajk Ingi rozpoczął się w zeszły piątek, dzień po unijnym fiasku klimatycznych. Głównym postulatem nastolatki jest realizacja postanowień porozumienia paryskiego.

„To jest Inga Zasowska, ma 13 lat. Strajkuje dla klimatu przed polskim parlamentem. Jest prawdziwą bohaterką, broni przyszłości nas wszystkich. W związku z tym jest niewyobrażalnie hejtowana. Proszę, obdarzcie ją – i wszystkim innym w podobnej sytuacji – swoim pełnym wsparciem” – napisała Greta na Twitterze.

Inga Zasowska rozpoczęła swój protest w piątek 21 czerwca. Dzień po tym, jak Polska (wraz z Węgrami, Czechami i Estonią) nie dopuściły, by w deklaracji kończącej unijny szczyt umieścić zapis o neutralności klimatycznej wspólnoty do 2050 roku.

Podobnie jak Greta, nastolatka rozpoczęła strajk siadając z transparentem przed budynkiem parlamentu. Podobnie jak ona, spotkała się z szyderstwem ze strony niektórych dorosłych.

Zobacz także:  „My, dzieci, nie powinniśmy tego robić. Ale ponieważ prawie nikt nic nie robi, musimy”. Greta odpowiada hejterom

 

Źródło: Twitter/GretaThunberg

Podziel się: