Greta Thunberg: Inga to prawdziwa bohaterka, która jest niewyobrażalnie hejtowana. Wspierajcie ją

Podziel się:
Greta Thunberg Inga to prawdziwa bohaterka, która jest niewyobrażalnie hejtowana. Wspierajcie ją

Greta Thunberg – znana jako inicjatorka szkolnych strajków dla klimatu – wyraziła wsparcie dla Ingi Zasowskiej, organizatorki podobnego protestu pod sejmem. Wakacyjny strajk Ingi rozpoczął się w zeszły piątek, dzień po unijnym fiasku klimatycznych. Głównym postulatem nastolatki jest realizacja postanowień porozumienia paryskiego.

“To jest Inga Zasowska, ma 13 lat. Strajkuje dla klimatu przed polskim parlamentem. Jest prawdziwą bohaterką, broni przyszłości nas wszystkich. W związku z tym jest niewyobrażalnie hejtowana. Proszę, obdarzcie ją – i wszystkim innym w podobnej sytuacji – swoim pełnym wsparciem” – napisała Greta na Twitterze.

Inga Zasowska rozpoczęła swój protest w piątek 21 czerwca. Dzień po tym, jak Polska (wraz z Węgrami, Czechami i Estonią) nie dopuściły, by w deklaracji kończącej unijny szczyt umieścić zapis o neutralności klimatycznej wspólnoty do 2050 roku.

Podobnie jak Greta, nastolatka rozpoczęła strajk siadając z transparentem przed budynkiem parlamentu. Podobnie jak ona, spotkała się z szyderstwem ze strony niektórych dorosłych.

Zobacz także:  „My, dzieci, nie powinniśmy tego robić. Ale ponieważ prawie nikt nic nie robi, musimy”. Greta odpowiada hejterom

 

Źródło: Twitter/GretaThunberg

Podziel się:
Wesprzyj nas!

Ładowanie danych zbiórki...

Wesprzyj SmogLab!

3
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
EdwinObserwator Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Obserwator
Gość
Obserwator

Patrzę na fotografię tej dziewczynki i myślę sobie, jakie ona może mieć problemy, zmartwienia. O czym myśli na co dzień. Po niedługiej chwili doszedłem do wniosku że takie dziecko w wieku 13 lat nie powinno mieć żadnych problemów i zmartwień. Poza nauką w szkole nie musi się martwić o nic. A jednak ona ma problem, chce żeby słońce tak mocno nie grzało. W jej świadomość wtłoczono tezę że za taki stan rzeczy winny jest CO2 lub jak kto woli bardziej ogólnie gazy cieplarniane (czyli nie wiadomo co). Dziewczątko to usiadło samotnie pod barierkami i siedzi. Jakież to poświęcenie i bohaterstwo,… Czytaj więcej »

Edwin
Gość
Edwin

Proszę nie rozsiewać nieprawdy. To nie słońce powoduje zmiany klimatu, tylko gazy cieplarniane w atmosferze. Nie musisz wierzyć raportom IPCC, potwierdza to w oficjalnym stanowisku Polska Akademia Nauk. Komu wierzyć jeśli nie PAN? Po co w ogóle nauka, jeśli im nie wierzyć?
Komu wolisz wierzyć? Polskiej Akademii Nauk czy Panowi Heńkowi z wykształceniem zawodowym, który pisze w Internecie jakby się znał? Polskiej Akademii Nauk czy organizacji, która nie ukrywa, że sponsorują ją koncerny węglowe? Zastanów się Obserwatorze.

Obserwator
Gość
Obserwator

I tym się właśnie różnimy, ja piszę co widzę i czuję a Edwin pisze w co wierzy. Poczytaj moje wpisy na tym portalu, nie jestem przeciwnikiem ochrony środowiska naturalnego ale to co dzieje się teraz to jakaś paranoja. Przestań wierzyć we wszystko co piszą tzw. naukowcy, służący politykom dziennikarze oraz wszelkiej maści pożyteczni idioci. Zacznij obserwować i myśleć samodzielnie. Do tego nie trzeba tytułów przed nazwiskiem. A co do Pana Henia to bez niego też nie da się żyć. Literkami na kartce papieru się nie najesz. Odniosłem wrażenie że gardzisz Heniami. Internet to kopalnia wiedzy i ostoja swobody wyrażania poglądów.… Czytaj więcej »