II Forum Energetyki Rozproszonej rusza 25 listopada. Wciąż można się zarejestrować

1930
0
Podziel się:
II Forum Energetyki Rozproszonej rusza 25 listopada. Wciąż można się zarejestrować

Przekazujemy zaproszenie na drugą edycję Forum Energetyki Rozproszonej, odbywającego się już 25 listopada na AGH w Krakowie. Podczas wydarzenia dyskutować będą reprezentanci świata nauki i polityki, przedsiębiorstw, a także inicjatyw społecznych. W jednej z sesji, pt. „Energetyka rozproszona dla mieszkańca, miasta i regionu„, udział weźmie Anna Dworakowska z Polskiego Alarmu Smogowego.

II Forum Energetyki Rozproszonej, organizowane pod hasłem „Czysta energia dla każdego”, rozpoczyna się już 25 listopada na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Głównym tematem dyskusji będzie tym razem poszukiwanie sposobów na włączenie jak najszerszego grona obywateli w nabierającą tempa transformację energetyczną. Forum odbędzie się w auli Centrum Ceramiki AGH (budynek B-8, wejście od ul. Akademickiej).

Ponieważ obrady toczyć się będą u progu nowej kadencji Parlamentu oraz Rządu, Forum będzie okazją, by szukać odpowiedzi na strategiczne pytania dotyczące transformacji energetycznej w Polsce oraz miejsca, jakie zajmować w niej powinna energetyka rozproszona. Udział w wydarzeniu zapowiedzieli przedstawiciele kluczowych dla transformacji energetycznej kraju instytucji – rządowych, naukowych, gospodarczych, jak również reprezentanci inicjatyw społecznych.

W ramach II Forum Energetyki Rozproszonej uczestnicy dyskutować będą  m.in. nad rolą miast i regionów w transformacji energetycznej kraju, a zwłaszcza nad inicjatywami, które mają na celu wzmocnienie udziału mieszkańców w rozwoju lokalnej energetyki, likwidację ubóstwa energetycznego oraz poprawę stanu środowiska. Analizowane będą również techniczne i rynkowe aspekty rozwijania takich inicjatyw, w tym działalności prosumenckiej oraz klastrów energii.

 

Formularz rejestracji udziału w Forum, a także jego szczegółowy plan, znaleźć można tutaj.

Wydarzenia, a także towarzyszące mu seminaria, na bieżąco można śledzić tutaj.

 

Źródło: Informacja prasowa organizatora

Zdjęcie: Shutterstock/OFC Pictures

Podziel się: