Kończą się konsultacje w sprawie drogi, która ma przeciąć Biebrzę

1336
0
Podziel się:
droga Biebrza

„Od ponad roku wspólnie z zaniepokojonymi mieszkańcami regionu, naukowcami, innymi organizacjami pozarządowymi i tysiącami Polek i Polaków, apelujemy o wariant alternatywny dla trasy szybkiego ruchu, która miałaby przebiegać przez teren Biebrzańskiego Parku Narodowego” – piszą działacze Greenpeace i przypominają, że konsultacje społeczne w tej sprawie trwają tylko do jutra (8.11).

O planach przeprowadzenia drogi ekspresowej S16 przez Biebrzański Park Narodowy pisaliśmy już kilkakrotnie (m.in. TUTAJ i TUTAJ). Razem z dwujezdniową trasą mają powstać węzły, miejsca obsługi podróżnych, a poprzeczne jezdnie mają zostać przebudowane. To inwestycja mająca połączyć drogi Via Carpatia i Via Baltica. Kontrowersyjny fragment, zahaczający o Biebrzę, prowadzi z Ełku do Knyszyna.

Fundacja dla Biebrzy zaproponowała alternatywny przebieg drogi, który nie będzie naruszał cennych przyrodniczo terenów (zaznaczony na zielono):

Do niedzieli, 8 listopada, można wziąć udział w konsultacjach społecznych i zaproponować alternatywny przebieg trasy. Link do formularza można znaleźć TUTAJ. A gotowe stanowisko Fundacji dla Biebrzy TUTAJ.

Interwencję w tej sprawie zapowiedzieli również posłowie i posłanki partii Razem. „Kilka miesięcy temu biebrzańskie łąki płonęły. Cała Polska żyła akcją ratunkową. Dziś Biebrzy zagraża kolejne niebezpieczeństwo” – napisała na Facebooku Daria Gosek-Popiołek.

Zdjęcie:  ArtMediaFactory.Shutterstock

Podziel się: