Międzynarodowa sieć hoteli rezygnuje z jednorazowych minikosmetyków. Należy do niej 850 tysięcy pokoi

2298
1
Podziel się:
Międzynarodowa sieć hoteli rezygnuje z minikosmetyków. Należy do niej 850 tys. pokoi

InterContinental Hotels Group – międzynarodowa sieć, która łącznie posiada blisko 850 tysięcy pokoi – ogłosiła dziś, że zrezygnuje ze wszystkich jednorazowych minikosmetyków – takich jak mydła, szampony i pasty do zębów. W ciągu nieco ponad dwóch lat zastąpią je dozowniki. Sieć IGH działa również w Polsce, a pod jej skrzydłami działają m.in. hotele Holiday Inn, InterContinental oraz Crowne Plaza.

Firma jest pierwszą tak dużą spółką w branży hotelarskiej, która zdecydowała się radykalnie zerwać z królującymi w hotelach miniaturkami. Wszystkie one mają zostać zastąpione przez urządzenia pełniące rolę podajników, a całkowite odejście od minikosmetyków ma nastąpić do końca 2021 roku.

Jak deklaruje zarząd spółki, chodzi przede wszystkim o redukcję produkowanych przez hotele odpadów plastikowych, z problemem nadmiaru których boryka się dziś świat.

[Zobacz także: Turyści zalewają świat. Jest ich trzy razy więcej niż w 1995 roku]

„Jest ważniejsze niż kiedykolwiek, aby firmy rzucały sobie wzajemnie wyzwanie, jeśli chodzi o odpowiedzialną obsługę – wiemy, że słusznie oczekują tego nasi goście, managerowie, koledzy, inwestorzy i dostawcy.

Przejście na rozwiązania o większych rozmiarach w ponad 5600 hotelach na całym świecie jest dużym krokiem we właściwym kierunku i pozwoli nam znacznie zmniejszyć produkowaną przez nas ilość odpadów i nasz wpływ na środowisko w miarę wprowadzania zmian” – skomentował decyzję dyrektor generalny spółki, Keith Barr, w wydanym oświadczeniu.

 

Źródło: IHG/InterContinental Hotels Group

Zdjęcie: Shutterstock/Kenishirotie

Podziel się: