Udostępnij

Międzynarodowa sieć hoteli rezygnuje z jednorazowych minikosmetyków. Należy do niej 850 tysięcy pokoi

30.07.2019

InterContinental Hotels Group – międzynarodowa sieć, która łącznie posiada blisko 850 tysięcy pokoi – ogłosiła dziś, że zrezygnuje ze wszystkich jednorazowych minikosmetyków – takich jak mydła, szampony i pasty do zębów. W ciągu nieco ponad dwóch lat zastąpią je dozowniki. Sieć IGH działa również w Polsce, a pod jej skrzydłami działają m.in. hotele Holiday Inn, InterContinental oraz Crowne Plaza.

Firma jest pierwszą tak dużą spółką w branży hotelarskiej, która zdecydowała się radykalnie zerwać z królującymi w hotelach miniaturkami. Wszystkie one mają zostać zastąpione przez urządzenia pełniące rolę podajników, a całkowite odejście od minikosmetyków ma nastąpić do końca 2021 roku.

Jak deklaruje zarząd spółki, chodzi przede wszystkim o redukcję produkowanych przez hotele odpadów plastikowych, z problemem nadmiaru których boryka się dziś świat.

[Zobacz także: Turyści zalewają świat. Jest ich trzy razy więcej niż w 1995 roku]

„Jest ważniejsze niż kiedykolwiek, aby firmy rzucały sobie wzajemnie wyzwanie, jeśli chodzi o odpowiedzialną obsługę – wiemy, że słusznie oczekują tego nasi goście, managerowie, koledzy, inwestorzy i dostawcy.

Przejście na rozwiązania o większych rozmiarach w ponad 5600 hotelach na całym świecie jest dużym krokiem we właściwym kierunku i pozwoli nam znacznie zmniejszyć produkowaną przez nas ilość odpadów i nasz wpływ na środowisko w miarę wprowadzania zmian” – skomentował decyzję dyrektor generalny spółki, Keith Barr, w wydanym oświadczeniu.

 

Źródło: IHG/InterContinental Hotels Group

Zdjęcie: Shutterstock/Kenishirotie

Autor

Sebastian Medoń

Z wykształcenia socjolog. Interesuje się klimatem, powietrzem i energetyką – widzianymi z różnych perspektyw. Dla SmogLabu śledzi bieżące wydarzenia, przede wszystkim ze świata nauki.

Udostępnij

Zobacz także

Wspierają nas

Partner portalu

Partner cyklu "Miasta Przyszłości"

Partner cyklu "Żyj wolniej"

Partner naukowy

Joanna Urbaniec

Dziennikarka, fotografik, działaczka społeczna. Od 2010 związana z grupą medialną Polska Press, publikuje m.in. w Gazecie Krakowskiej i Dzienniku Polskim. Absolwentka Krakowskiej Szkoła Filmowej, laureatka nagród filmowych, dwukrotnie wyróżniona nagrodą Dziennikarz Małopolski.

Przemysław Błaszczyk

Dziennikarz i reporter z 15-letnim doświadczeniem. Obecnie reporter radia RMF MAXX specjalizujący się w tematach miejskich i lokalnych. Od kilku lat aktywnie angażujący się także w tematykę ochrony środowiska.

Hubert Bułgajewski

Ekspert ds. zmian klimatu, specjalizujący się dziedzinie problematyki regionu arktycznego. Współpracował z redakcjami „Ziemia na rozdrożu” i „Nauka o klimacie”. Autor wielu tekstów poświęconych problemom środowiskowym na świecie i globalnemu ociepleniu. Od 2013 roku prowadzi bloga pt. ” Arktyczny Lód”, na którym znajdują się raporty poświęcone zmianom zachodzącym w Arktyce.

Jacek Baraniak

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Ochrony Środowiska jako specjalista ds. ekologii i ochrony szaty roślinnej. Członek Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot i Klubu Przyrodników oraz administrator grupy facebookowej Antropogeniczne zmiany klimatu i środowiska naturalnego i prowadzący blog „Klimat Ziemi”.

Martyna Jabłońska

Koordynatorka projektu, specjalistka Google Ads. Zajmuje się administacyjną stroną organizacji, współpracą pomiędzy organizacjami, grantami, tłumaczeniami, reklamą.

Przemysław Ćwik

Dziennikarz, autor, redaktor. Pisze przede wszystkim o zdrowiu. Publikował m.in. w Onet.pl i Coolturze.

Karolina Gawlik

Dziennikarka i trenerka komunikacji, publikowała m.in. w Onecie i „Gazecie Krakowskiej”. W tekstach i filmach opowiada o Ziemi i jej mieszkańcach. Autorka krótkiego dokumentu „Świat do naprawy”, cyklu na YT „Można Inaczej” i Kręgów Pieśni „Cztery Żywioły”. Łączy naukowe i duchowe podejście do zagadnień kryzysu klimatycznego.

Jakub Jędrak

Członek Polskiego Alarmu Smogowego i Warszawy Bez Smogu. Z wykształcenia fizyk, zajmuje się przede wszystkim popularyzacją wiedzy na temat wpływu zanieczyszczeń powietrza na zdrowie ludzkie.

Klaudia Urban

Z wykształcenia mgr ochrony środowiska. Od 2020 r. redaktor Odpowiedzialnego Inwestora, dla którego pisze głównie o energetyce, górnictwie, zielonych inwestycjach i gospodarce odpadami. Zainteresowania: szeroko pojęta ochrona przyrody; prywatnie wielbicielka Wrocławia, filmów wojennych, literatury i poezji.

Maciej Fijak

Redaktor naczelny SmogLabu. Z portalem związany od 2021 r. Autor kilkuset artykułów, krakus, działacz społeczny. Pisze o zrównoważonych miastach, zaangażowanym społeczeństwie i ekologii.

Sebastian Medoń

Z wykształcenia socjolog. Interesuje się klimatem, powietrzem i energetyką – widzianymi z różnych perspektyw. Dla SmogLabu śledzi bieżące wydarzenia, przede wszystkim ze świata nauki.

Tomasz Borejza

Zastępca redaktora naczelnego SmogLabu. Dziennikarz naukowy. Wcześniej/czasami także m.in. w: Onet.pl, Przekroju, Tygodniku Przegląd, Coolturze, prasie lokalnej oraz branżowej.