Młodzież apelowała o zajęcie się pożarami w Amazonii

1718
0
Podziel się:

W piątkowe popołudnie Młodzieżowy Strajk Klimatyczny zebrał się na rynku w Krakowie, by nagłośnić problem płonących lasów Amazonii i zwrócić się do władz Brazylii z apelem o działanie. W wydarzeniu uczestniczyło około 100 osób.

Od kilku dni w mediach głośno o płonących lasach Brazylii, jednak nie brakuje opinii, że zainteresowanie pojawiło się późno. Jak informowała brazylijska agencja badań kosmicznych INPE, trwająca seria pożarów rozpoczęła się około 3 tygodni temu, a taka skala problemu nie była spotykana od 2013 roku. [Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.]

W związku z wydarzeniami Młodzieżowy Strajk Klimatyczny postanowił zebrać się na rynku w Krakowie, by zwrócić uwagę opinii publicznej na problem, a także wystosować apel do przedstawicieli władz Brazylii. Jak informuje MSK, dokument ma zostać wkrótce przekazany ambasadorowi tego kraju w Polsce.

Krótką fotorelacją z wydarzenia zamieszczono w mediach społecznościowych:

„Ponad 100 osób w różnym wieku, o różnych poglądach i narodowościach wyraziło swoją dezaprobatę wobec polityki prezydenta Bolsonaro i dalszego wyniszczania Amazonii. W trakcie wydarzenia apelowaliśmy o rozsądek i rozpoczęcie działań, a w najbliższej przyszłości przekażemy ambasadorowi Federalnej Republiki Brazylii list z naszymi żądaniami” – poinformowano na oficjalnym profilu krakowskiego MSK.

Zobacz także: Pożary lasów grożą przekroczeniem punktu przełomowego katastrofy klimatycznej

„Warto pamiętać, że na pożarach, oprócz życiodajnych drzew, cierpią także tysiące gatunków innych roślin i zwierząt. Ponadto stają się one prawdziwym utrapieniem dla mieszkanek i mieszkańców Brazylii. Dym spowił między innymi Sao Paulo oddalone o ponad 2,5 tysiąca kilometrów! Pragniemy więc okazać nasze ogromne wsparcie wszystkim, którzy odczuwają dramatyczne skutki tej katastrofy” – napisano.

 

Zdjęcie: Shutterstock/Aleks_Shutter

Podziel się: