ONZ ogłasza dramatyczny raport o rozpadzie ekosystemu. Greta Thunberg: “Gdzie są żółte paski i pierwsze strony?”

32666
10
Podziel się:
Greta Thunberg

Kilka dni temu ONZ ogłosił dramatyczny raport, w którym opisano bezprecedensową skalę zaniku przyrody naturalnej i wymierania gatunków. A także podkreślono, że potrzebne są pilne i zdecydowane działania, które pozwolą powstrzymać rozpad ekosystemu. W tym między innymi skierowanie jak największych wysiłków na walkę ze zmianami klimatu.

W raporcie 145 specjalistów z 50 krajów na zlecenie ONZ opisało obecny stan i przyszłość naszej planety. Wynika z niego [więcej przeczytacie TUTAJ], że przez działalność człowieka może wyginąć milion gatunków, stracimy także lasy, a woda będzie coraz bardziej zanieczyszczona. Autorzy wskazują w nim na bezprecedensowe tempo zaniku ziemskiej bioróżnorodności.

Raport zawierający te raczej ważne ustalenia, spotkał się jednak z umiarkowanym zainteresowaniem prasy, która miała istotniejsze sprawy. U nas na przykład dotyczące tego, kto o kim co powiedział i jak był pokazany w telewizji. Nikłe zainteresowanie mediów – zwrócił na nie uwagę Gregory Monbiot z “The Guardian”, bo tylko trochę lepiej było w Wielkiej Brytanii – spotkało się z szeregiem celnych pytań Grety Thunberg.

 

Liderka szkolnych strajków dla klimatu zapytała:

Gdzie są żółte paski?

Gdzie są ekstra wydania wiadomości?

Pierwsze strony?

Szczyty kryzysowe?

Co może być ważniejsze?

***

Co może być ważniejsze?

 

Fot. Alexandros Michalidis/Shutterstock.

Podziel się:
Wesprzyj nas!

Ładowanie danych zbiórki...

Wesprzyj SmogLab!

10
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
MajaaliWacektomekszymon Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
roman
Gość
roman

Co za brednie.

Adam
Gość
Adam

roman, człowieku, nie posiadasz wiedzy, a przynajmniej nie umiesz jej zaprezentować, mowa o odkryciach poczynionych przez ludzi, którzy całe swoje życia poświęcili badaniu tego konkretnego tematu, oni wiedzą, ty nie wiesz, racz pospierdnicać, najlepiej rowerkiem, co?

Jurek
Gość
Jurek

jest na to proste rozwiazanie – za duzo na kuli ziemskiej jest przedstawicieli jednego gatunku – należy ograniczyć ilość urodzeń ,

Karol
Gość
Karol

Trochę dziwne, że mała dziewczynka ma tak duży posłuch. Jeszce dziwniejsze, że tylko ona mówi o tym wystarczająco głośno

Mariusz
Gość
Mariusz

Bo może takiej małej dziewczynce zależy, bardziej niż dorosłym, którzy maja to gdzieś, albo im się nie chce.

szymon
Gość
szymon

bo dorośli przeżyją życie jeszcze na ziemi która będzie zdatna do życia

tomek
Gość
tomek

tylko pamiętaj Greta ze media sa zydowskie a zyd to rak ludzkosci

Wacek
Gość
Wacek

Jakoś ta dziewczynka mnie nie przekonuje, ani sposób w jaki to robi. Kojarzy mi się z Wednesday z rodziny Adamsów. Czytałem nieco o jej rodzinie.

ali
Gość
ali

Ale do czego ona ma cię przekonać? Ona tych badań nie przeprowadziła, tylko rzesze naukowców. Ona zwraca uwagę, jak niewiele ludzi zauważa ogromny, apokaliptyczny dosłownie problem.

Maja
Gość
Maja

Hydrolodzy ostrzegają: Polska pustynnieje.
Naukowcy oceniają, że sytuacja hydrologiczna kraju będzie się pogarszać nie tylko z uwagi na zmiany klimatyczne, ale także z powodu niewłaściwie prowadzonej przez dziesięciolecia gospodarki wodnej.
Popatrz na drugi (niebieski) wykres:
http://www.imgw.pl/2018/07/13/susze-w-polsce-podsumowanie/