ONZ ogłasza dramatyczny raport o rozpadzie ekosystemu. Greta Thunberg: „Gdzie są żółte paski i pierwsze strony?”

35258
10
Podziel się:
Greta Thunberg

Kilka dni temu ONZ ogłosił dramatyczny raport, w którym opisano bezprecedensową skalę zaniku przyrody naturalnej i wymierania gatunków. A także podkreślono, że potrzebne są pilne i zdecydowane działania, które pozwolą powstrzymać rozpad ekosystemu. W tym między innymi skierowanie jak największych wysiłków na walkę ze zmianami klimatu.

W raporcie 145 specjalistów z 50 krajów na zlecenie ONZ opisało obecny stan i przyszłość naszej planety. Wynika z niego [więcej przeczytacie TUTAJ], że przez działalność człowieka może wyginąć milion gatunków, stracimy także lasy, a woda będzie coraz bardziej zanieczyszczona. Autorzy wskazują w nim na bezprecedensowe tempo zaniku ziemskiej bioróżnorodności.

Raport zawierający te raczej ważne ustalenia, spotkał się jednak z umiarkowanym zainteresowaniem prasy, która miała istotniejsze sprawy. U nas na przykład dotyczące tego, kto o kim co powiedział i jak był pokazany w telewizji. Nikłe zainteresowanie mediów – zwrócił na nie uwagę Gregory Monbiot z „The Guardian”, bo tylko trochę lepiej było w Wielkiej Brytanii – spotkało się z szeregiem celnych pytań Grety Thunberg.

 

Liderka szkolnych strajków dla klimatu zapytała:

Gdzie są żółte paski?

Gdzie są ekstra wydania wiadomości?

Pierwsze strony?

Szczyty kryzysowe?

Co może być ważniejsze?

***

Co może być ważniejsze?

 

Fot. Alexandros Michalidis/Shutterstock.

Podziel się: