W ciągu doby stworzą projekty wspierające mobilność w miastach

78
0
Podziel się:

W dniach 25 i 26 października b.r. Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia organizuje Metropolitalny CLIMATHON 2023 pod hasłem „Mobilność w mieście”.

CLIMATHON to konkurs z nagrodami dla studentów i studentek wszystkich kierunków bez ograniczenia wiekowego i terytorialnego. Wydarzenie odbędzie się w Centrum Nowych Technologii Informatycznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. W tym roku wyłącznie w formie stacjonarnej. Zapisy trwają do 20 października i odbywają się przez stronę akcji.

Wydarzenie organizowane jest na licencji organizacji EIT CLIMATE-KIC, odbywające się w różnych miastach na świecie. Jest to 24-godzinny wyścig kreatywności, podczas którego uczestnicy będą szukać rozwiązań sprzyjających ochronie klimatu.

Podczas tegorocznego konkursu kreatywności uczestnicy będą szukać rozwiązań w jaki sposób, poprawić mobilność w miastach w sposób zgodny z zasadami zrównoważonego rozwoju. To szansa na aktywizację środowiska akademickiego, w szczególności młodych ludzi w walce ze zmianami klimatu poprzez ich angażowanie w ważne obszary życia związanego szeroko pojętą ekologią.  

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Podziel się: