W każdej szkole publicznej będzie akredytowany nauczyciel ds. klimatu. Metropolia chce lepszej edukacji ekologicznej

2682
0
Podziel się:
W każdej szkole publicznej będzie akredytowany nauczyciel ds. klimatu. Brytyjska metropolia chce lepszej edukacji ekologicznej

Burmistrz brytyjskiej metropolii North of Tyne – Jamie Driscoll – opowiada się za edukacją na temat zmian klimatycznych w publicznych szkołach. Polityk chce, by w każdej z nich pracował nauczyciel od spraw kryzysu klimatycznego, który będzie akredytowany przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Propozycja ma zostać oficjalnie przyjęta we wtorek – napisano w komunikacie na stronie internetowej metropolii.

North of Tyne to obszar metropolitarny, na który składają się Newcastle, North Tyneside i Northumberland. Jest to najdalej wysunięta na północ metropolia Angii, granicząca na północy ze Szkocji. Region zamieszkuje ok. 880 tys. osób.

Burmistrz – który znany jest ze swoim proklimatycznych poglądów – ogłosił w tym tygodniu, że metropolia podejmie współpracę z Organizacją Narodów Zjednoczonych w kwestii edukacji młodzieży. Wszystkie publiczne szkoły North of Tyne zostaną włączone do programu szkoleń, podnoszących kwalifikacje nauczycieli do prowadzenia zajęć dotyczących kryzysu klimatycznego.

Program ONZ

W ramach programu  nauczyciele przejdą 20-godzinny kurs on-line, w ramach którego zostaną przygotowani, jak rozmawiać z dziećmi i młodzieżą na temat problemów związanych z klimatem, oraz otrzymają oficjalną akredytację Organizacji Narodów Zjednoczonych. Choć ONZ-towski program był już wcześniej dostępny dla brytyjskich szkół, po raz pierwszy przyłącza się do niego całe miasto, w dodatku będące metropolią.

Decyzją władz obszaru metropolitarnego North of Tyne, która oficjalnie ma zostać przyjęta we wtorek, każda szkoła publiczna przeszkoli jednego nauczyciela w ramach programu ONZ. Szkolenie, którego program obejmuje m.in. przyczyny i skutki zmian klimatycznych oraz strategie adaptacyjne, ma wzmocnić jakość nauczania o problemie, który jest częścią brytyjskiego programu nauczania.

 

Źródło: northoftyne-ca.gov.uk, unccteacheracademy.com

Zdjęcie: Shutterstock/ESB Professional

Podziel się: