W słupskim liceum będą uczyć, jak polować. Ruszy pierwsza w Polsce klasa łowiecka

8030
0
Podziel się:
klasa o profilu łowieckim

W Pomorskim Liceum Biznesu w Słupsku powstanie klasa o profilu łowieckim. Uczniowie, oprócz zwyczajnych przedmiotów, będą mogli uczęszczać na zajęcia o biologii, ekologii, ochronie gatunkowej oraz… rodzajach broni łowieckiej.

Słupska szkoła dla dorosłych ruszyła właśnie z rekrutacją do nowej klasy liceum o profilu łowiectwo. Patronatem nad nią chwali się lokalny oddział Polskiego Związku Łowieckiego.

Ekologiczne liceum i klasa o profilu łowieckim

Według PZŁ uczniowie będą mogli zapoznać się przede wszystkim z historią i tradycją polowań oraz ich etyką. Liceum chwali się z kolei ekologicznym podejściem. W programie zajęć znajdziemy między innymi ochronę gatunkową, biologię i właśnie ekologię.

Czytaj również: Jak nauczyć dziecko szacunku do środowiska? Według myśliwych – zabierając je na polowanie

Pierwsza w Polsce klasa łowiecka budzi poważne wątpliwości

Co więcej, klasa o profilu łowieckim zapozna się też z tajnikami przyrodniczej fotografii. Czy łowczy rezygnują więc ze strzelb? Nie tym razem, bo w słupskim liceum ekologia godzi się z nauką strzelania do zwierząt – w tym przypadku jedynie na strzelnicy.

O powstaniu nowej klasy profilowej poinformowało między innymi Akademickie Stowarzyszenie Przeciwko Myślistwu Rekreacyjnemu. Jego członkowie na swojej stronie facebookowej piszą o „przykrej informacji”.

Źródło zdjęcia: Body Stock / Shutterstock


Podziel się: