(15.02) Marsz Młodzieżowego Strajku Klimatycznego na Earth Strike PL

2769
0
Podziel się:
młodzieżowy strajk zmiana miejsca

Już jutro – 15 lutego – w Warszawie odbędzie się Marsz Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, który dołączy pod sejmem do pierwszego  Strajku dla Ziemi (Earthstrike PL). Młodzież spotyka się pod sejmem* o godz. 17.30.

Jak deklarują organizatorzy marszu – jest on zainspirowany działalnością nieustępliwej Grety Thunberg, która zapoczątkowała międzynarodowe młodzieżowe strajki, obejmujące dziś m.in. Wielką Brytanię, Niemcy, Belgię, a teraz także Polskę.

„Nie zgadzamy się na przemilczanie i ignorowanie problemu, który jest kwestią kluczową dla naszej przyszłości. To my – jako młodzi ludzie – w największym stopniu będziemy odczuwać skutki dzisiejszego braku decyzji” – napisano na facebookowej stronie wydarzenia.

Marsz Młodzieżowego Strajku Klimatycznego zbierze się pod sejmem*  (informację zaktualizowano 15.02.2019 przyp. red.) o godzinie 17.30, gdzie o 18.00 rozpoczyna się warszawski Strajk dla Ziemi.

Strajk dla Ziemi

Strajk dla Ziemi – Earthstrike – to międzynarodowe wydarzenie, które odbędzie się 15 lutego w wielu miastach na całym świecie, w tym w Polsce.

„Protestujący chcą zwiększyć świadomość nadchodzącej katastrofy klimatycznej i wywrzeć presję na rządy oraz korporacje, by pilnie podjęły działania w celu ratowania ludzkości” – czytamy na polskiej stronie wydarzenia w serwisie Facebook.

Informacje dotyczące protestu w poszczególnych miastach Polski można znaleźć tutaj:

  • Warszawagodz. 18.00 pod Sejmem RP;
  • Opolegodz. 18.00 na Placu Wolności;
  • Krakówgodz. 18.00 na krakowskim Rynku;
  • Białystokgodz. 18.00, Rynek Tadeusza Kościuszki;
  • Lublingodz. 16.00 pod lubelskim Ratuszem.

 

*Tekst zaktualizowano 15.02.2019 z powodu zmiany miejsca spotkania, mającej związek z odbywającymi się w Warszawie uroczystościami pogrzebowymi premiera Olszewskiego.

Źródła: Earthstrike PL, Młodzieżowy Strajk Klimatyczny

Grafika: Facebook/MSK

 

Zobacz też: Ponad 200 naukowców pisze, że strajkująca dla klimatu młodzież ma rację. “Mają prawo być źli”

Podziel się: