Młodzieżowy Strajk Klimatyczny przed ambasadą Rosji: „Ugaście tajgę!”

2102
0
Podziel się:
Młodzieżowy Strajk Klimatyczny przed ambasadą Rosji Ugaście tajgę

W piątek 2 sierpnia Młodzieżowy Strajk Klimatyczny protestował przed ambasadą Federacji Rosyjskiej w Warszawie. W odniesieniu do fali pożarów, która trawiła i nadal trawi rosyjską część Arktyki, młodzież zdecydowała się „pokazać swój sprzeciw wobec braku reakcji państwa i solidarność z mieszkańcami terenów zagrożonych”. Na transparentach znalazło się m.in. hasło „Ugaście tajgę!”, zamieszczone w trzech językach: polskim, angielskim i rosyjskim.

Wydarzenie „STOP pożarom na Syberii! | protest pod Ambasadą Rosji” rozpoczęło się o godz. 17.00 na ulicy Belwederskiej w Warszawie. Udział w nim wzięło kilkanaście młodych ludzi.

„Już teraz widzimy skutki ocieplającego się klimatu! Susze, ale także huragany i burze spowodowane wysokimi temperaturami mogą bardzo łatwo doprowadzić do pożarów, poprzez zajęcie się ogniem suchych obszarów czy uderzenie pioruna.

Od czwartku w Obwodzie Krasnojarskim płoną ogromne połacie tajgi. Ponad dwa miliony hektarów stoją w ogniu co powoduje ogromne emisje gazów cieplarnianych i stratę wielu trudnych do odbudowy ekosystemów. Ogień trawi coraz większą powierzchnię Syberii, a władze rosyjskie nie reagują” – napisali organizatorzy wydarzenia w mediach społecznościowych.

[O pożarach, trawiących Arktykę zarówno w części euroazjatyckiej, jak i północnoamerykańskiej, informowaliśmy tutaj.]

W trakcie protestu prowadzona była transmisja na żywo:

 

Opublikowany przez Młodzieżowy Strajk Klimatyczny Piątek, 2 sierpnia 2019

 

Źródło: FB/MSK

Zdjęcie: Shutterstock/ressormat

Podziel się: