Udostępnij

Otworzono wegetariańskiego… Burger Kinga

09.06.2021

Sieć Burger King otworzyła właśnie pierwszą wegetariańską restaurację. Lokal jest przyjazny dla wegan i oferuje menu, w którym nie ma mięsa. Są za to sztandarowe burgery firmy i można tam zjeść m.in. wegetariańskiego Whoppera. Na razie restauracja będzie działała jedynie przez kilka dni i ma pomóc w promocji nowych pozycji w menu.

Te Burger King przygotowuje we współpracy z firmą The Vegetarian Butchers, która specjalizuje się w produkcji roślinnych alternatyw dla mięsa. Takie produkty zyskują coraz większe zainteresowanie odbiorców i chętnie zaczynają po nie sięgać nawet sieciówki znane z serwowania mięsa.

Takie jak jedna z najbardziej znanych sieci fast-foodów na świecie, czyli Burger King, który od pewnego czasu wprowadza do swojego menu wegetariańskie burgery. Te można zjeść już w wielu krajach, a w tym także w Polsce. Otwarcie wegetariańskiej restauracji ma charakter promocji. Zwraca jednak uwagę na zmiany w polityce firm takich jak Burger King, które są odpowiedzią na nowe oczekiwania klientów.

Czytaj także: Plany Unii Europejskiej na wegetariańskiego burgera

Wegetariański Burger King.
Wegetariański Burger King w Kolonii. Źródło: Facebook/Burger King.

Przedstawiciele firmy podkreślali, że nowe produkty są skierowane nie tylko do wegetarian, ale też do klientów, którzy po prostu chcą spróbować czegoś nowego lub myślą nad zmianą diety na zdrowszą.

Korzystając z okazji Burger King postanowił także pochwalić się zobowiązaniami dotyczącymi ochrony środowiska. Jest wśród nich dążenie do 100 proc. recyklingu opakowań. Zadeklarowano także, że do 2031 roku sieć zmieni menu na tyle, że będzie w 50 procentach opierać się na produktach roślinnych.

Restaurację otwarto w Kolonii. Ma działać do 11. czerwca.

Źródło zdjęcia: Michael Vi/Shutterstock.

Autor

Tomasz Borejza

Dziennikarz naukowy. Członek European Federation For Science Journalism. Publikował w Tygodniku Przegląd, Przekroju, Onet.pl, Coolturze, a także w magazynach branżowych. Autor książki „Odwołać katastrofę”.

Udostępnij

Zobacz także

Wspierają nas

Partner portalu

Partner cyklu "Miasta Przyszłości"

Partner cyklu "Żyj wolniej"

Partner naukowy

Joanna Urbaniec

Dziennikarka, fotografik, działaczka społeczna. Od 2010 związana z grupą medialną Polska Press, publikuje m.in. w Gazecie Krakowskiej i Dzienniku Polskim. Absolwentka Krakowskiej Szkoła Filmowej, laureatka nagród filmowych, dwukrotnie wyróżniona nagrodą Dziennikarz Małopolski.

Przemysław Błaszczyk

Dziennikarz i reporter z 15-letnim doświadczeniem. Obecnie reporter radia RMF MAXX specjalizujący się w tematach miejskich i lokalnych. Od kilku lat aktywnie angażujący się także w tematykę ochrony środowiska.

Hubert Bułgajewski

Ekspert ds. zmian klimatu, specjalizujący się dziedzinie problematyki regionu arktycznego. Współpracował z redakcjami „Ziemia na rozdrożu” i „Nauka o klimacie”. Autor wielu tekstów poświęconych problemom środowiskowym na świecie i globalnemu ociepleniu. Od 2013 roku prowadzi bloga pt. ” Arktyczny Lód”, na którym znajdują się raporty poświęcone zmianom zachodzącym w Arktyce.

Jacek Baraniak

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Ochrony Środowiska jako specjalista ds. ekologii i ochrony szaty roślinnej. Członek Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot i Klubu Przyrodników oraz administrator grupy facebookowej Antropogeniczne zmiany klimatu i środowiska naturalnego i prowadzący blog „Klimat Ziemi”.

Martyna Jabłońska

Koordynatorka projektu, specjalistka Google Ads. Zajmuje się administacyjną stroną organizacji, współpracą pomiędzy organizacjami, grantami, tłumaczeniami, reklamą.

Przemysław Ćwik

Dziennikarz, autor, redaktor. Pisze przede wszystkim o zdrowiu. Publikował m.in. w Onet.pl i Coolturze.

Karolina Gawlik

Dziennikarka i trenerka komunikacji, publikowała m.in. w Onecie i „Gazecie Krakowskiej”. W tekstach i filmach opowiada o Ziemi i jej mieszkańcach. Autorka krótkiego dokumentu „Świat do naprawy”, cyklu na YT „Można Inaczej” i Kręgów Pieśni „Cztery Żywioły”. Łączy naukowe i duchowe podejście do zagadnień kryzysu klimatycznego.

Jakub Jędrak

Członek Polskiego Alarmu Smogowego i Warszawy Bez Smogu. Z wykształcenia fizyk, zajmuje się przede wszystkim popularyzacją wiedzy na temat wpływu zanieczyszczeń powietrza na zdrowie ludzkie.

Klaudia Urban

Z wykształcenia mgr ochrony środowiska. Od 2020 r. redaktor Odpowiedzialnego Inwestora, dla którego pisze głównie o energetyce, górnictwie, zielonych inwestycjach i gospodarce odpadami. Zainteresowania: szeroko pojęta ochrona przyrody; prywatnie wielbicielka Wrocławia, filmów wojennych, literatury i poezji.

Maciej Fijak

Redaktor naczelny SmogLabu. Z portalem związany od 2021 r. Autor kilkuset artykułów, krakus, działacz społeczny. Pisze o zrównoważonych miastach, zaangażowanym społeczeństwie i ekologii.

Sebastian Medoń

Z wykształcenia socjolog. Interesuje się klimatem, powietrzem i energetyką – widzianymi z różnych perspektyw. Dla SmogLabu śledzi bieżące wydarzenia, przede wszystkim ze świata nauki.

Tomasz Borejza

Zastępca redaktora naczelnego SmogLabu. Dziennikarz naukowy. Wcześniej/czasami także m.in. w: Onet.pl, Przekroju, Tygodniku Przegląd, Coolturze, prasie lokalnej oraz branżowej.