Otworzono wegetariańskiego… Burger Kinga

1128
0
Podziel się:
whopper burger king vegan hamburger

Sieć Burger King otworzyła właśnie pierwszą wegetariańską restaurację. Lokal jest przyjazny dla wegan i oferuje menu, w którym nie ma mięsa. Są za to sztandarowe burgery firmy i można tam zjeść m.in. wegetariańskiego Whoppera. Na razie restauracja będzie działała jedynie przez kilka dni i ma pomóc w promocji nowych pozycji w menu.

Te Burger King przygotowuje we współpracy z firmą The Vegetarian Butchers, która specjalizuje się w produkcji roślinnych alternatyw dla mięsa. Takie produkty zyskują coraz większe zainteresowanie odbiorców i chętnie zaczynają po nie sięgać nawet sieciówki znane z serwowania mięsa.

Takie jak jedna z najbardziej znanych sieci fast-foodów na świecie, czyli Burger King, który od pewnego czasu wprowadza do swojego menu wegetariańskie burgery. Te można zjeść już w wielu krajach, a w tym także w Polsce. Otwarcie wegetariańskiej restauracji ma charakter promocji. Zwraca jednak uwagę na zmiany w polityce firm takich jak Burger King, które są odpowiedzią na nowe oczekiwania klientów.

Czytaj także: Plany Unii Europejskiej na wegetariańskiego burgera

Wegetariański Burger King.
Wegetariański Burger King w Kolonii. Źródło: Facebook/Burger King.

Przedstawiciele firmy podkreślali, że nowe produkty są skierowane nie tylko do wegetarian, ale też do klientów, którzy po prostu chcą spróbować czegoś nowego lub myślą nad zmianą diety na zdrowszą.

Korzystając z okazji Burger King postanowił także pochwalić się zobowiązaniami dotyczącymi ochrony środowiska. Jest wśród nich dążenie do 100 proc. recyklingu opakowań. Zadeklarowano także, że do 2031 roku sieć zmieni menu na tyle, że będzie w 50 procentach opierać się na produktach roślinnych.

Restaurację otwarto w Kolonii. Ma działać do 11. czerwca.

Źródło zdjęcia: Michael Vi/Shutterstock.

Podziel się: