Pierwsza w Polsce Strefa Czystego Transportu wykastrowana przez miejskich radnych. “Jest, ale jej nie ma”

1189
0
Podziel się:
Strefa Czystego Transportu

Pierwsza w Polsce Strefa Czystego Transportu, którą dwa miesiące temu utworzono na krakowskim Kazimierzu, została wczoraj “wykastrowana” przez miejskich radnych. Ci bali się ją zlikwidować, ale jednocześnie bali się ją zostawić.

W związku z czym wprowadzili do niej modyfikacje, które powodują, że realnie przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie. Zmieniono nie tylko czas, w którym można dokonywać dostaw  do strefy, ale też wpuszczono do niej klientów znajdujących się tam lokali oraz sklepów. A ponieważ nie da się zweryfikować tego, kto klientem jest, a kto nim nie jest – strefa przestaje działać całkowicie.

Doskonale podsumował to tytuł artykułu w Gazecie Krakowskiej:

“Strefa czystego Schrödingera. Radni nie wiedzą, co uchwalili. Strefa czystego transportu na Kazimierzu jest, ale jej nie ma.”

Decyzja została podjęta na skutek nacisków ze strony przedsiębiorców, którzy twierdzili, że z powodu wprowadzenia strefy spadły im obroty. Ci cieszyli się z wprowadzenia nowych rozwiązań.

Jednak nie wszyscy podzielali ich zdanie.

Łukasz Franek, dyrektor Zarządu Transportu Publicznego, pisał na FB: “Każda decyzja jest do przyjęcia. Przerażające jest to, że radni nie mają jaj i zamiast zlikwidować strefę uchwalili poprawki, które ośmieszają jej sens. Z pełną świadomością. Jak w piaskownicy.”

Parking przed urzędem miasta [na ten wjazd mają tylko radni oraz wysocy rangą urzędnicy] wyglądał w czasie nadzwyczajnej sesji rady tak:

Urząd Miasta Krakowa Parking

 

Podziel się:
Wesprzyj nas!

Ładowanie danych zbiórki...

Wesprzyj SmogLab!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o