Pierwszy stan w USA wprowadza do lekcji zagadnienie zmian klimatu

1412
0
Podziel się:

Władze stanu New Jersey zapowiadają wprowadzenie problematyki zmian klimatu do nauczania szkolnego. Z inicjatywy pierwszej damy New Jersey określone zagadnienia zostaną włączone do przedmiotów nauczanych w pierwszych dwunastu klasach w ramach edukacji publicznej. „Dekady krótkowzrocznych decyzji podsyciły kryzys klimatyczny. Teraz musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc naszym dzieciom w jego rozwiązaniu” – mówi tamtejsza pierwsza dama, Tammy Murphy.

Organy odpowiedzialne za edukację publiczną w stanie New Jersey podjęły decyzje, w wyniku których do programów nauczania poszczególnych przedmiotów zostaną włączone zagadnienia związane ze zmianami klimatu.

Proces ten rozpoczęto z inicjatywy Tammy Murphy, pierwszej damy stanu New Jersey (w N.J. jest to stanowisko pełnione przez żonę urzędującego gubernatora). Urzędnicy podkreślają, że jeszcze żaden inny stan nie zdecydował się na taką zmianę.

O klimacie będzie się uczyć młodzież w pierwszych 12 klasach w ramach edukacji publicznej. Reforma obejmie więc ok. 1,4 miliona uczniów.

„W New Jersey zaczęliśmy już odczuwać skutki zmian klimatu: od znikających linii brzegowych, po szkodliwe zakwity glonów w naszych jeziorach, niezwykle silne burze z ulewnymi deszczami, a także gorące lata” – powiedziała pierwsza dama, Tammy Murphy.

Czytaj także: Młodzież pisze do ministra edukacji: “Chcemy wiedzieć, co nas czeka i jak mamy walczyć o przyszłość”

„Przyjęcie nowych standardów to znacznie więcej niż dodatkowy wymóg edukacyjny. To symbol partnerstwa między pokoleniami. Dekady krótkowzrocznych decyzji podsyciły kryzys klimatyczny. Teraz musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc naszym dzieciom w jego rozwiązaniu. To pokolenie uczniów bardziej niż inne odczuje skutki zmian klimatu, dlatego niezwykle ważne jest, aby każdy miał możliwość studiowania i zrozumienia kryzysu klimatycznego w kompleksowym ujęciu interdyscyplinarnym” – podkreśla pierwsza dama w wydanym oświadczeniu.

„Włączając te standardy do najważniejszego publicznego systemu edukacji w kraju, (…) uczymy nasze dzieci, jak stać się liderami, którzy doprowadzą New Jersey do 100 proc. czystej energii do 2050 roku” – powiedział gubernator Phil Murphy w oświadczeniu.

Czytaj także: Rodzice dla Klimatu apelują do premiera “o priorytetowe potraktowanie życia przyszłych pokoleń”

„Szkoda, że ​​zmiany klimatu stały się tak ważnym narzędziem w rozgrywkach politycznych. W rzeczywistości jest to fakt naukowy, a działalność człowieka to główny czynnik, który przyczynia się do problemu” – powiedział senator Vin Gopal. „Dla dobra uczniów, którzy odziedziczą ten ocieplający się świat, właściwa edukacja to najbardziej odpowiedzialna rzecz, jaką możemy zrobić” – podkreśla Gopal.

_

Źródło: nj.gov

Zdjęcie: Shutterstock/wavebreakmedia

Podziel się: