Rusza nabór wniosków do programu „Mój Prąd”

1804
0
Podziel się:
Program Mój Prąd. Wiemy, kiedy ruszy nabór wniosków

Podczas piątkowej konferencji prasowej ministrowie energii i środowiska podpisali rozporządzenie kończące prace legislacyjne nad rządowym programem „Mój Prąd”. NFOŚiGW, odpowiedzialny za dystrybucję środków, ogłosił natomiast, że ruszył nabór wniosków o dofinansowanie.

Podpisanie rozporządzenia przez ministrów Henryka Kowalczyka i Krzysztofa Tchórzewskiego zakończyło prace legislacyjne nad rządowym programem „Mój Prąd”, ogłoszonym przed ponad miesiącem.

W ramach niego starać się będzie można o dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych o mocy od 2 do 10 kW, przy czym otrzymane z funduszu środki mogą stanowić maksymalnie 50 proc. kosztów inwestycji i wynieść max. 5 tys. złotych. Rząd przewidział na funkcjonowanie programu 1 mld złotych. [O zapowiedzi programu „Mój Prąd” informowaliśmy tutaj.]

Podpisanie rozporządzenia zbiegło się w czasie z komunikatem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w którym poinformowano, że (w piątek 30 sierpnia) wystartował nabór wniosków do programu. Informacja ta jest o tyle istotna, że – jak zapowiedziano – nabór wniosków potrwa do 20 grudnia lub wyczerpania puli środków.

Więcej szczegółów programu można znaleźć na stronie NFOŚiGW.

 

Źródła: Ministerstwo Środowiska, NFOŚiGW

Zdjęcie: Shutterstock/OFC Pictures

Podziel się: