„SOS Amazonia!” Młodzież zapowiada protest na krakowskim rynku

2722
0
Podziel się:
SOS Amazonia Młodzież zapowiada protest na krakowskim rynku

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Krakowie zapowiedział protest w związku z pożarami amazońskich lasów w Brazylii. Młodzież chce wezwać brazylijskie władze do działania wobec trwającego kryzysu. Piątkowy strajk rozpocznie się o godz. 16.

W Amazonii trwają pożary o skali niespotykanej od lat. We wtorkowe popołudnie dym dosłownie zakrył niebo nad miastem Sao Paulo, mimo iż leży ono ok. 2700 kilometrów od strefy pożarów. [Szczegółowo na ten temat pisaliśmy tutaj.]

W związku z kryzysową sytuacją działający w Krakowie Młodzieżowy Strajk Klimatyczny zapowiedział protest, w ramach którego chce apelować do rządu Brazylii o zdecydowane działania.

„PŁUCA ZIEMI PŁONĄ!

Władze nie reagują. Media milczą. Nie możemy pozwolić żeby lasy Amazonii spłonęły!

MUSIMY DZIAŁAĆ TERAZ! Zbieramy się pod Adasiem na Rynku Głównym gdzie wystosujemy do władz Brazylii nasze żądania o wreszcie podjęcie działania w tej sprawie.

Pożar Amazonii choć na innym kontynencie dotyczy nas wszystkich przez ogromne ilości CO2 jakie dostają się do atmosfery oraz przez to, że tracimy cenny ekosystem, bogaty w rośliny i zwierzęta, ale też odpowiedzialny w dużej części za produkcję tlenu i pochłanianie dwutlenku węgla!

CHODŹŻE Z NAMI!” – napisano w mediach społecznościowych MSK w Krakowie.

Ze szczegółami odnośnie wydarzenia można zapoznać się tutaj

 

Źródło: MSK w Krakowie

Zdjęcie: Shutterstock/TravelStrategy

Podziel się: