Wasteless Land – hackathon na pomoc w walce z zalewającymi nas odpadami

561
0
Podziel się:
Wasteless Land

Wasteless Land to hackathon skierowany do uczniów szkół średnich, którzy chcą wykorzystać swoją kreatywność do rozwiązywania problemu związanego z nadprodukcją odpadów i jednorazowych przedmiotów.

WASTELESS LAND to hackathon, czyli maraton innowacji. Tym razem umiejętność programowania nie jest konieczna, wystarczy otwarta głowa, kreatywność oraz odwaga do zmierzenia się z zadaniem.

“Odpady i jednorazowe przedmioty to olbrzymi problem, z którym zmaga się środowisko naturalne. Już teraz niezrównoważona gospodarka odpadami wywołuje bardzo dużą presję na otoczenie. Problem ten tylko z roku na rok się powiększa. Postanowiliśmy wykorzystać sprawdzoną formułę hackathonu do przekazania uczniom szkół średnich zarówno wiedzy o problemach ekologicznych, jak również sposobach ich rozwiązania. To w końcu przecież na obecnych młodych dorosłych i nastolatków spadnie ciężar skutków lat nadmiernej eksploatacji zasobów ziemi. ” – mówi Kamila Knap, pomysłodawczyni hackathonu i współzałożycielka Fundacji onEarth.

Czytaj także: W Mediolanie nie wyrzucają jedzenia. Dostali „ekologicznego Nobla”

Wsparciem dla uczestników będą mentorzy. Specjaliści w dziedzinach takich jak ochrona środowiska, zero waste, design thinking, zarządzanie projektami oraz lokalni aktywiści przeprowadzą dla Uczestników warsztaty, ale będą również dostępni do konsultacji z zespołami.

Zadaniem uczestników jest stworzenie projektu, który w kreatywny sposób pomoże ograniczyć ilość powstających odpadów lub umożliwi ich ponowne wykorzystanie w duchu gospodarki o obiegu zamkniętym.

Do udziału w hackathonie można się zgłaszać indywidualnie oraz w zespołach do 5 osób do dnia 1 listopada 2021.

Dla najlepszych rozwiązań przewidziano nagrody i wyróżnienia w formie voucherów o łącznej wartości niemal 5 tys. PLN!

Partnerem głównym wydarzenia jest Miasto Kraków. Parterem wspierającym jest Hubraum.

Więcej na stronie Fundacji onEarth.

Źródło: Informacja prasowa. Fot. Shutterstock.

Podziel się: