Kolejny dzień klimatycznych protestów w Londynie. Rebelia trwa

926
0
Podziel się:
protest extinction rebellion londyn

Środa była trzecim dniem protestów zorganizowanych w Londynie pod flagą organizacji Extinction Rebellion. Protestujący zgromadzili się m.in. przed ambasadą Brazylii. „Rebelia” dosięgła także ruchliwe skrzyżowanie Oxford Circus, w samym centrum stolicy Wielkiej Brytanii, które na kilka godzin zostało zablokowane.

Protesty zorganizowane przez Extinction Rebellion mają na celu wywarcie presji na politykach, by poważniej traktowali kwestię redukcji emisji gazów cieplarnianych. Akcje w ramach „rebelii” mają potrwać przez dwa tygodnie.

W tym roku do stałych postulatów ruchu doszedł nowy, określany mianem „natychmiastowego”. Protestujący domagają się od rządu Wielkiej Brytanii, by zablokował wszystkie nowe inwestycje w paliwa kopalne. Więcej o protestach rozpoczętych w poniedziałek 23.08 informowaliśmy TUTAJ.

W trzecim dniu „rebelii” (25.08) protestowano m.in. przed brazylijską ambasadą, w związku z postępującą degradacją lasów Amazonii. Na kilka godzin udało się również zablokować ruchliwe skrzyżowanie Oxford Circus, na którym wzniesiono kolejną z charakterystycznych instalacji w postaci stołu. Podobna instalacja, do której później przykuwali się protestujący, była wykorzystywana wczoraj. Odbyły się także happeningi, w których akcentowano rolę kobiet, a także rdzennej ludności, w walce o ochronę klimatu.

Źródło: XR
Źródło: XR
Źródło: XR
Źródło: XR / Fot. Jessica Kleczka
Źródło: XR / Fot. Crispin Hughes
Źródło: XR / Fot. Crispin Hughes
Źródło: XR / Fot. Jessica Kleczka

_

Zdjęcia: materiały prasowe Extinction Rebellion (XR)

Podziel się: