Koronawirus: Greta apeluje, by piątkowe strajki przenieść do sieci. „Słuchajmy ekspertów”

1597
0
Podziel się:

Greta Thunberg rekomenduje strajkującej dla klimatu młodzieży, by kolejnych piątkach protestowali poprzez działania w sieci. „Osobiście zalecam, abyśmy robili to, co mówią eksperci. Szczególnie w miejscach, gdzie ryzyko jest wysokie. My, młodzi ludzie, jesteśmy najmniej dotknięci wirusem, ale ważne jest, byśmy działali solidarnie z najbardziej narażonymi, w najlepszym interesie naszego wspólnego społeczeństwa” – apeluje aktywistka.

W kolejnych krajach wprowadzane są restrykcje dotyczące podróży oraz imprez masowych z powodu koronawirusa. W związku z zagrożeniem, o niegromadzenie się zaapelowała również Greta Thunberg, inicjatorka młodzieżowych strajków dla klimatu. Do tej pory piątkowe protesty potrafiły przyciągać dziesiątki tysięcy młodych osób w jednym miejscu.

Czytaj także: Koronawirus zatrzymał pasażerów, ale nie samoloty. By linie nie straciły pozwoleń, maszyny latają puste

„Osobiście zalecam, abyśmy robili to, co mówią eksperci. Szczególnie w miejscach, gdzie ryzyko jest wysokie. My, młodzi ludzie, jesteśmy najmniej zagrożeni wirusem, ale ważne jest, byśmy działali solidarnie z najbardziej narażonymi, w najlepszym interesie naszego społeczeństwa” – zaapelowała.

Czytaj również: Koronawirus to tylko początek? Topniejące lodowce mogą uwolnić kolejne źródła chorób

„Musimy postępować zgodnie z [zaleceniami – przyp. red.] ekspertów i nauki. Dotyczy to oczywiście każdego kryzysu. Teraz eksperci wzywają nas do unikania dużych zgromadzeń publicznych, by mieć większą szansę na spowolnienie rozprzestrzeniania się koronawirusa” – możemy przeczytać na Twitterowym kanale aktywistki. „Możecie dołączyć do #DigitalStrike (dosł. cyfrowego strajku) w nadchodzących piątkach. Opublikuj swoje zdjęcie na znak protestu, używając hasztagu #ClimateStrikeOnline!” – brzmi apel.

_

Zdjęcie: Shutterstock/Florian Heiller

Podziel się: