Młodzież walcząca o klimat spotkała się w Szwajcarii. Wśród nich Młodzieżowy Strajk Klimatyczny

1854
0
Podziel się:
Młodzież walcząca o klimat spotkała się w Szwajcarii. Wśród nich Młodzieżowy Strajk Klimatyczny

Młodzież walcząca o klimat w ramach tzw. strajków klimatycznych spotkała się w szwajcarskiej Lozannie, by dzielić się doświadczeniami, uczyć oraz planować wspólne działania. Spotkanie SMILE (Summer Meeting in Lausanne Europe) potrwa do 9 sierpnia i zakończy się protestem na ulicach miasta.

W poniedziałek rozpoczęło się spotkanie młodzieżowych ruchów klimatycznych z całej Europy, w którym udział bierze również polski Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Celem spotkania jest wzajemna integracja, edukacja oraz planowanie przyszłych wspólnych działań. Organizowane są spotkania, warsztaty oraz dyskusje. Jak informuje MSK, w zjeździe bierze już udział 400 aktywistek i aktywistów ze starego kontynentu.

Na spotkanie przyjechała także Greta Thunberg, uważana za inicjatorkę protestów młodzieży. Kilkudniowe wydarzenie zakończy się wspólnym protestem na ulicach Lozanny. Młodzież wyjdzie na ulice w piątek o godz. 15.

„Widać w nich (nas) gotowość do działania, a także ogromne zaangażowanie w sprawę najwyższej wagi dla naszego pokolenia, jaką jest katastrofa klimatyczna. To początki globalnej solidarności!” – napisano w mediach społecznościowych Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.

 

Źródła: smileforfuture.eu, FB/MSK

Zdjęcie: François Vermot (licencja: CC BY SA)

Podziel się: