Udostępnij

Wakacyjny Strajk Klimatyczny trwa nadal. Młodzież zebrała się pod Sejmem

09.08.2019

Młodzi ludzie nadal kontynuują wakacyjny strajk pod Sejmem, który przed kilkoma tygodniami zapoczątkowała Inga Zasowska. W piątek protest zgromadził około 20 osób.

Wydarzenie zapowiedziały w mediach społecznościowych 4 młode kobiety: Zuzanna Ziąbska, Barbara Pułkownik, Paula Filipek i Klaudia Mierosławska.

„W związku z tym, że Inga Zasowska zakończyła niedawno swój strajk postanowiłyśmy wziąć sprawy w swoje ręce i kontynuować jej wspaniałą inicjatywę. Jeśli klimat też leży wam na sercu, przyjdźcie proszę pod Sejm w następny PIĄTEK O GODZINIE 10:00! Negatywne skutki globalnego ocieplenia w przyszłości dotkną nas wszystkich i jeśli nie jest wam to obojętne, pomóżcie nam to zamanifestować! ” – napisano w serwisie Facebook.

Zobacz także: Klimatyczny protest młodzieży w Lozannie. Zakończyło się kilkudniowe spotkanie “strajków klimatycznych”

Pod Sejmem zgromadziło się około 20 osób, które postanowiły wspólnie protestować dla klimaty, kontynuując tym samym wakacyjny strajk zapoczątkowany przez Ingę Zasowską. [O wakacyjnym strajku Ingi – oraz związanych z nim kontrowersjach – pisaliśmy m.in. tutaj.]

Na transparencie jednej z protestujących osób znalazła się lista postulatów. Wśród nich m.in. obligatoryjne zajęcia dot. klimatu w szkołach, szerzenie idei zero waste oraz promocja odnawialnych źródeł energii.

Fotorelację z protestu udostępniono na facebookowej stronie wydarzenia:

?‍♀️?‍♂️

Opublikowany przez MadebyDun Piątek, 9 sierpnia 2019

 

Źródło: Facebook

Zdjęcie: Shutterstock/JAN PIETRUSZKA

Autor

SmogLab

Udostępnij

Zobacz także

Wspierają nas

Partner portalu

Partner cyklu "Miasta Przyszłości"

Partner cyklu "Żyj wolniej"

Partner naukowy

Joanna Urbaniec

Dziennikarka, fotografik, działaczka społeczna. Od 2010 związana z grupą medialną Polska Press, publikuje m.in. w Gazecie Krakowskiej i Dzienniku Polskim. Absolwentka Krakowskiej Szkoła Filmowej, laureatka nagród filmowych, dwukrotnie wyróżniona nagrodą Dziennikarz Małopolski.

Przemysław Błaszczyk

Dziennikarz i reporter z 15-letnim doświadczeniem. Obecnie reporter radia RMF MAXX specjalizujący się w tematach miejskich i lokalnych. Od kilku lat aktywnie angażujący się także w tematykę ochrony środowiska.

Hubert Bułgajewski

Ekspert ds. zmian klimatu, specjalizujący się dziedzinie problematyki regionu arktycznego. Współpracował z redakcjami „Ziemia na rozdrożu” i „Nauka o klimacie”. Autor wielu tekstów poświęconych problemom środowiskowym na świecie i globalnemu ociepleniu. Od 2013 roku prowadzi bloga pt. ” Arktyczny Lód”, na którym znajdują się raporty poświęcone zmianom zachodzącym w Arktyce.

Jacek Baraniak

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Ochrony Środowiska jako specjalista ds. ekologii i ochrony szaty roślinnej. Członek Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot i Klubu Przyrodników oraz administrator grupy facebookowej Antropogeniczne zmiany klimatu i środowiska naturalnego i prowadzący blog „Klimat Ziemi”.

Martyna Jabłońska

Koordynatorka projektu, specjalistka Google Ads. Zajmuje się administacyjną stroną organizacji, współpracą pomiędzy organizacjami, grantami, tłumaczeniami, reklamą.

Przemysław Ćwik

Dziennikarz, autor, redaktor. Pisze przede wszystkim o zdrowiu. Publikował m.in. w Onet.pl i Coolturze.

Karolina Gawlik

Dziennikarka i trenerka komunikacji, publikowała m.in. w Onecie i „Gazecie Krakowskiej”. W tekstach i filmach opowiada o Ziemi i jej mieszkańcach. Autorka krótkiego dokumentu „Świat do naprawy”, cyklu na YT „Można Inaczej” i Kręgów Pieśni „Cztery Żywioły”. Łączy naukowe i duchowe podejście do zagadnień kryzysu klimatycznego.

Jakub Jędrak

Członek Polskiego Alarmu Smogowego i Warszawy Bez Smogu. Z wykształcenia fizyk, zajmuje się przede wszystkim popularyzacją wiedzy na temat wpływu zanieczyszczeń powietrza na zdrowie ludzkie.

Klaudia Urban

Z wykształcenia mgr ochrony środowiska. Od 2020 r. redaktor Odpowiedzialnego Inwestora, dla którego pisze głównie o energetyce, górnictwie, zielonych inwestycjach i gospodarce odpadami. Zainteresowania: szeroko pojęta ochrona przyrody; prywatnie wielbicielka Wrocławia, filmów wojennych, literatury i poezji.

Maciej Fijak

Redaktor naczelny SmogLabu. Z portalem związany od 2021 r. Autor kilkuset artykułów, krakus, działacz społeczny. Pisze o zrównoważonych miastach, zaangażowanym społeczeństwie i ekologii.

Sebastian Medoń

Z wykształcenia socjolog. Interesuje się klimatem, powietrzem i energetyką – widzianymi z różnych perspektyw. Dla SmogLabu śledzi bieżące wydarzenia, przede wszystkim ze świata nauki.

Tomasz Borejza

Zastępca redaktora naczelnego SmogLabu. Dziennikarz naukowy. Wcześniej/czasami także m.in. w: Onet.pl, Przekroju, Tygodniku Przegląd, Coolturze, prasie lokalnej oraz branżowej.