Wakacyjny Strajk Klimatyczny trwa nadal. Młodzież zebrała się pod Sejmem

1862
0
Podziel się:
Wakacyjny Strajk Klimatyczny pod Sejmem trwa nadal. Młodzież zebrała się pod Sejmem

Młodzi ludzie nadal kontynuują wakacyjny strajk pod Sejmem, który przed kilkoma tygodniami zapoczątkowała Inga Zasowska. W piątek protest zgromadził około 20 osób.

Wydarzenie zapowiedziały w mediach społecznościowych 4 młode kobiety: Zuzanna Ziąbska, Barbara Pułkownik, Paula Filipek i Klaudia Mierosławska.

„W związku z tym, że Inga Zasowska zakończyła niedawno swój strajk postanowiłyśmy wziąć sprawy w swoje ręce i kontynuować jej wspaniałą inicjatywę. Jeśli klimat też leży wam na sercu, przyjdźcie proszę pod Sejm w następny PIĄTEK O GODZINIE 10:00! Negatywne skutki globalnego ocieplenia w przyszłości dotkną nas wszystkich i jeśli nie jest wam to obojętne, pomóżcie nam to zamanifestować! ” – napisano w serwisie Facebook.

Zobacz także: Klimatyczny protest młodzieży w Lozannie. Zakończyło się kilkudniowe spotkanie “strajków klimatycznych”

Pod Sejmem zgromadziło się około 20 osób, które postanowiły wspólnie protestować dla klimaty, kontynuując tym samym wakacyjny strajk zapoczątkowany przez Ingę Zasowską. [O wakacyjnym strajku Ingi – oraz związanych z nim kontrowersjach – pisaliśmy m.in. tutaj.]

Na transparencie jednej z protestujących osób znalazła się lista postulatów. Wśród nich m.in. obligatoryjne zajęcia dot. klimatu w szkołach, szerzenie idei zero waste oraz promocja odnawialnych źródeł energii.

Fotorelację z protestu udostępniono na facebookowej stronie wydarzenia:

?‍♀️?‍♂️

Opublikowany przez MadebyDun Piątek, 9 sierpnia 2019

 

Źródło: Facebook

Zdjęcie: Shutterstock/JAN PIETRUSZKA

Podziel się: